Видео карта EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA - 10GB GDDR6X - 320 Bit - HDMI 2.1 - DP 1.4a - RAY TRACING
2,274.00 € / 4,447.56 лв
Спецификации
| Описание | |
| 2D/3D характеристики | HDCP(High-Bandwidth Digital Content Protection) / Nvidia CUDA / Nvidia GPU Boost / Nvidia G-Sync / Nvidia ShadowPlay / VR Ready / Nvidia Ansel / Nvidia DLSS / Nvidia Highlights / iCX3 Technology |
| API поддръжка | DirectX 12.0 / OpenGL 4.6 |
| Max. Monitors Supports | 4 |
| Render Output Units Quantity (ROP) | 96 |
| Texture Mapping Unit Quantity | 272 |
| Брой HDMI интерфейси | 1 |
| Брой интерфейс конектори за монитор | 3 |
| Брой поточни процеси | 8704 |
| Вертикална синхронизация при макс. резолюция | 60 |
| Графичен процесор - Име на ядро | GA102-300-A1 |
| Изисквана захранваща мощност | 750 W |
| Инсталирана видео памет | 10 GB |
| Капацитет на шината на паметта | 320 bit |
| Необходим разширителен слот | PCI Express 4.0 x16 |
| Охладителна система - тип | VGA Cooler |
| Скорост на GPU ядрото | 1800 MHz |
| Скорост на видео памет | 19000 MHz |
| Тип HDMI интерфейс конектори | HDMI (Тип-A) |
| Форм фактор | Full-height |
| Характеристики на видео карта | RGB LED |
| Ширина на канал за паметта | 760 GB/s |
| Тип паметта | GDDR6X SDRAM |
| Максимална резолюция | 7680x4320 |
| Чипсет на видео карта | Nvidia GeForce RTX 3080 |
| Височина | 136.75 мм |
| Дълбочина | 300 мм |
| Гаранционни условия (месец) | 36 месеца |